czw.. paź 6th, 2022

Rubin to kamień o szczególnym, szerokim znaczeniu. Jego czerwona barwa kojarzy się z prawdziwą, gorącą miłością. Symbolizuje on także namiętność i rozkosz. Z tego powodu często wybierany jest do zdobienia pierścionków zaręczynowych. Znak zodiaku, który przypisany jest temu klejnotowi to koziorożec. Według legend, rubiny były uwielbiane przez Afrodytę i Wenus – boginie miłości, piękna, pożądania i płodności. Zadaniem klejnotów było dodawanie odwagi oraz bogactwa. Ponadto gwarantowały ochronę w walce. Używano ich także do wzmacniania pozytywnej energii.

Występowanie rubinu

Ten szczególny kamień szlachetny występuje głównie na terenach Afganistanu, Indii, Kambodży, Kenii, Madagaskaru, Tajlandii oraz Sri Lanki. Jest jednym ze składników bogatych glin w skałach metamorficznych. Spotkać możemy go także w marmurach dolomitowych i kalcytowych. Klejnoty te znajdziemy także w Polsce na obszarze Sudetów, w okolicach Złotoryi i osadach Kwisy. Szczególnie wyjątkowe kamienie są te, na których zauważyć można efekt kociego oka. Do rzadkości należą również rubiny wykazujące asteryzm, czyli pojawianie się smug światła, imitujących kształt gwiazdy. Powodem występowania tego zjawiska jest inkluzja w sieci krystalicznej minerału. Niezwykle pożądaną barwą rubinu jest tzw. “czerwień krwi gołębiej”, odznaczająca się czerwienią z subtelnym odcieniem niebieskim.

Rubin w pierścionkach zaręczynowych

Niesamowite piękno rubinu, jego wyjątkowa wytrzymałość, a także fantastyczna symbolika sprawia, iż jest on idealny do umieszczenia w pierścionku zaręczynowym. Przyciąga uwagę każdego, nie da się przejść obok niego obojętnie. Jest w stanie urzec i onieśmielić swym blaskiem niemalże każdą kobietę. Doskonale prezentuje się w towarzystwie innych kamieni, a jego połączenie ze złotem dowolnej barwy tworzy wręcz duet idealny. Wybierając pierścionek zaręczynowy warto rozważyć tę propozycję, w końcu twoja ukochana zasługuje na to, by być rozpieszczaną.