śr.. lis 30th, 2022

Uczulenia, chociaż przeważnie objawiają się w dość błahy sposób, mogą skutecznie zrujnować nasze samopoczucie. Jeśli twoja druga połówka jest podatna na alergię, weź to pod uwagę podczas zakupu pierścionka zaręczynowego. W pierwszej kolejności odrzuć biżuterię z niklem. Najczęściej występuje on w białym złocie, dlatego decydując się na ten kruszec zadbaj, aby zamiast niklu posiadał w swoim składzie pallad. Białe złoto palladowe wykazuje działania hipoalergiczne. Jeszcze bezpieczniejszą opcją będzie platyna. Ten piękny oraz szalenie elegancki kruszec nie uczula, dlatego twoja narzeczona będzie cieszyć się komfortem noszenia. Uważać należy także na klasyczne złoto. Sam w sobie kruszec nie powinien wywoływać reakcji alergicznych, jednak domieszka innych metali może uczulać. W przypadku alergików najlepiej postawić na wyroby o wysokiej próbie. 

Objawy alergii na złoto

Alergia na złoto może wpłynąć na pogorszenie jakości życia. W końcu odczuwany dyskomfort nie daje o sobie zapomnieć, nieustannie drażniąc naszą skórę. Najczęstszymi objawami uczulenia są wypryski powstające w miejscach, które mają kontakt z danym metalem. Najczęściej występują one pojedynczo w formie rozsiania. Po ich pojawieniu się alergicy odczuwają swędzenie, a skóra staje się zaczerwieniona. Osoby uczulone mogą zauważyć także wysypkę, a nawet bąble. Na wszelkie niepokojące objawy należy zareagować, aby nie doprowadzić do stanu zapalnego. Pierwszy środkiem ostrożności jest pozbycie się złotej biżuterii z naszego ciała. 

Zalety platyny

Jak już wspomnieliśmy, w przypadku alergików platyna okaże się najlepszym wyborem. Oprócz działań hipoalergicznych posiada inne zalety takie jak niepowtarzalny blask oraz imponująca wytrzymałość. W porównaniu do białego złota jest znacznie odporniejsza na uszkodzenia, bardzo rzadko ulega porysowaniu. Charakteryzuje ją także długowieczność. Platyna to metal szlachetny, która nie traci doskonałej kondycji z biegiem lat. Ta właściwość sprawia. że jest ona idealna do wykonywania symboli miłości.