śr.. lis 30th, 2022

Wybieranie biżuterii to jedna z najprzyjemniejszych czynności, które wykonujemy w życiu. Wiąże się jednak z wieloma dylematami. Jednym z nich jest odnalezienie idealnego kruszca, który zapewni ulubionym ozdobom długowieczność. Świetną propozycję stanowi platyna. Odznacza się ona jedną z najwyższych wartości pośród metali szlachetnych. Jest niesamowicie trwała i odporna na zarysowania. Cieszy się dużą popularnością dzięki właściwościom hipoalergicznym, które zapewnią komfort noszenia posiadaczom wrażliwej skóry. Próba platyny wykorzystywana w jubilerstwie może wynosić nawet 999. Oznacza to, że konsumenci cieszą się biżuterią z czystego kruszcu. Platyna zachowa swoje piękno na długi czas, ponieważ nie ulega ona czernieniu. Rozpoznać możemy ją po silnym połysku, który wyniesie nasze ozdoby na wyżyny elegancji. 

Jak dbać o platynę?

Wytrzymałość platyny jest imponująca, jednak nie czyni jej niezniszczalną. Aby móc nieustannie cieszyć się pięknem biżuterii wykonanej ze wspomnianego metalu, należy o nią odpowiednio dbać. Przechowywanie wyrobów jubilerskich to bardzo ważna kwestia. Każdy kolejny element powinien mieć swoje miejsce w organizerze lub pudełku wyściełanym miękkim materiałem. Pamiętajmy także o unikaniu kontaktu biżuterii z detergentami i wodą, a także ekspozycji na słońce. Jeśli chodzi o czyszczenie platynowych ozdób, nie jest ono zbyt skomplikowane. Tak trwałe akcesoria wystarczy umieścić w roztworze wody i mydła, a następnie wypolerować je miękką ściereczką. 

Pierścionek zaręczynowy z platyny

Wszystkie atuty platyny sprawiają, że jest ona idealnym metalem do wykonywania pierścionków zaręczynowych. Wybierając ją możemy być pewni, że tak ważny element biżuterii nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu. Jej fantastyczny blask zachwyci każdą kobietę, potęgując wzruszenie wywołane widokiem miłości jej życia na kolanach. Platynowy pierścionek doskonale zaprezentuje się w towarzystwie barwnego kamienia szlachetnego, który nada mu nietuzinkowego charakteru. Subtelna biel pozwala na wybranie klejnotu o najbardziej awangardowym wyglądzie.